Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smysl života?

1. 1. 2009

Smysl života?

Většina lidí vnímá svět jako skupinu velkého počtu hvězd, okolo nichž obíhá ještě větší množství planet. Dohromady to všechno tvoří galaxie, prostory a vesmíry a celé se to záhadně pohybuje. A na jedné z těchto mnoha planet žijeme my, lidé - nejvyspělejší rasa této planety a celého nám známého vesmíru. Dokážeme vidět a rozbít atom (některý), komunikovat pomocí přístrojů na obrovské vzdálenosti, hrát si s geny, podmanit si ostatní druhy (někdy i lidi) či létat v rámci této planety i mimo ni. Byli jsme na Měsíci, chystáme se na Mars. Bezpilotní sondy již prozkoumaly celou naší sluneční soustavu a přesto stále nevíme proč jsme vůbec tady, proč jsme se narodili třeba jako muži nebo třeba jako ženy. Nevíme proč se někteří z nás rodí bohatým a dobře situovaným rodinám a proč se jiní rodí někde pod stromem v Africe. Nechápeme proč se někteří rodí zdraví a někteří ne. Neví se, co bylo před narozením a co bude po smrti …. a ani to většinu z nás nezajímá. Náš životní styl je poměrně jednoduchý: narodíme se, studujeme základní školu, střední školu, univerzitu… rozvíjíme ducha i tělo, zažíváme stresy abychom pak mohli pracovat 10-12 hodin denně, uzavřeni v umělém světě kanceláří, jenom proto, abychom zaplatili nájem a ostatní výdaje, našetřili na auto, za které bychom se před sousedy nemuseli stydět a jednou ročně jeli na 14-ti denní dovolenou v klimatizovaném hotelu s bazénem.Večer pak unaveni usínáme v divadle, u televize nebo v hospodě. Najdeme si odpovídajícího partnera, koupíme (na splátky) dům nebo byt a pokud zbyde čas, síla a peníze, splodíme potomka. Toho pak vychováme k obrazu svému: uč se, cvič, dělej si přátele…. základní škola, střední…. Vrcholem blaha je mu/jí jít na svatbu případně promoci. Pak už není čeho dosáhnout a tak jen ze setrvačnosti stále pracujeme a pomalu umíráme. Poslední důležitá věc je svému životnímu partneru zajistit důstojný pohřeb s hojnou účastí.

A to jsou ti, kteří to podle nás někam dotáhli. Co ti ostatní? Dělníci v Rusku bez šance našetřit na dvacetiletého žigulíka? Lidé v Africe umírající hladem?

Druhá, menší skupinka lidí chce více, není spokojena s obvyklými hmotnými statky. Tito blázni odmítají (nebo se o to snaží) poslouchat ty, jež mají peníze a moc a někdy jsou proto ochotni změnit i zaměstnání. Žijí podle jiných pravidel. Něvěří v náhodu, ale v minulé životy a karmu (ne, to není bojler). Místo do hospod chodí do čajoven a místo do obleků se halí do barevných prostěradel. Odmítají maso (proto zaživa vaří rostliny) a akohol a zásadně mluví pozitivně. Věří se zde v horoskopy, astrologii, numerologii, taroty, léčitelství, reiky, sílu kamenů a myšlenky, ufo, bohy a bohyně, kelty, druidy, víly, luciní snění, léčivé byliny, pyramidy a jiné záhady a mystéria. Ale přece jenom asi zásadní pro jejich definování je ta karma. Co to tedy je? Je to zákon akce a reakce, příčiny a následku. Říká se, že (trochu zjednodušeně - je několik teorií) co uděláme, to se nám vrátí. Někdy se to nestihne za jeden život a odplata se přesouvá dál. Žijeme totiž mnoho životů a jsme de facto nesmrtelní. Karma také určuje kde, kdy a jak se narodíme a říká se, že je to vždy pro nás to nejlepší místo, neboť je určeno naší duší dychtící po osvícení. To je také cílem veškerého bytí - dojít k osvícení (Poznání, samádhí, stání se Kristem, Buddhou…..) a k tomu složí řada cest, technik i celých komplexních učení.

Země je místo pro naučení se něčeho nového, případně pro rozpomenutí se na něco, co už známe, ale teď to bohužel zrovna nevíme (celkem smůla). Je to místo pro silné a odvážné bytosti, nebo pro blázny, případně primitivy. Také v oblasti poznání vesmíru je tato skupinka lidí znatelně dál. Nejenže ví, že je možné cestovat rychlostí vyšší než světlo, ale někteří z nich takto i dokonce cestují. Existence života na jiných planetách je známa každému malému dítěti rodičů této skupiny, navazování kontaktů jde také jako na běžícím pásu a někteří již jen čekají, kteří mimozenšťané je zachrání před nevyhnutelným koncem planety, způsobeným zlými lidmi z první skupiny.

Třetí skupika lidí již nevěří ničemu. Nejdříve se vzdali snahy cílevědomě trávit den přemýšlením jak přelstít ostatní firmy, pak touhy mít hezký byt, auto, děti a pohřeb. Vstoupili do druhé skupiny a nad čajem se všem smáli. Začali se zabývat esoterními vědami a díky štastné náhodě (které ovšem, jak víme, neexistují) našli dobrého učitele nebo si něco významného prožili. A začali se ptát. Co je skutečně cílem? Proč jsme tady? Proč se máme učit léčitelství, k čemu je nám astrologie a celá esoterika? Proč máme karmu? Co je vůbec ta Pravda, co je realita? Je to to, co vidíme, cítíme, slyšíme, chutnáme a dotýkáme se?

Když něco vidíme, tak to přece existuje. Oči, uši, jazyk, nos… to jsou naše receptory a nervy vedou snímaný signál do mozku. Ten to všechno zpracovává a vyhodnocuje, takže CO vidíme, MUSÍ existovat a kdo nad tím dál přemýšlí je blázen (a má štěstí, že žije v dnešní době, jinak by byl zabit). Tolik věda a selský rozum. Ale co třeba meditace, sny či různé jiné zajímavé zážitky, ptá se člověk této skupiny, zkušený esoterik. Čím v nich třeba vidíme nádherné krajiny, čím slyšíme výkřiky nestvůr v nočních můrách a jakým způsobem vnímáme snovou díru od brokovnice v břiše? O snu věda říká, že je náhodným produktem mozku, který zrovna není něčím rozumným zaměstnán. Nemá význam, neexistuje. Dobře, řekne si tento člověk. A co když se mi zdá, že mám tělo - že mám fyzické tělo, oči, uši, hmat… - a že jimi vnímám realitu, co když je to taky jen trochu delší sen? - Pryč od nás ty blázne, odpoví mu věda. A tak jde dál sám svou cestou. Knih, které by mu odpověděly na jeho otázky ubývá, stejně jako těch, kterých by se mohl zeptat. A když konečně někoho nachází, slova už sotva vyjadřují, co by měly.

 Přestává tedy trávit čas povalováním se v čajovnách a chozením na nesmyslné přednášky. Musí se ptát sám sebe. Co je skutečně cílem? Pomáhat chudým a nemocným? Proč jsou tady vůbec chudí a nemocní? Proč jsem tady já? Proč mám karmu? Vypadá to jako začarovaný kruh. Není se čeho chytit, koho zeptat. Snad opravdu sama sebe. Zaposlouchá se a něco uslyší. A je to jako naladit za éry komunismu Svobodnou Evropu - i když nám ostatní tvrdí, že to, co se tam vysílá není pravda a my to taky nevíme, je sdělení natolik šokující a věrohodné, že musíme chtě nechtě začít přemýšlet, zda je pravdivé nebo ne a to znamená, je-li v rozporu s "oficiální" pravdou (a to je), začít pochybovat o všem, co jsem doposud brali jako realitu. Jdeme-li správně, naučíme se lépe vyladit náš přijímač, odfiltrovat rušičky a také se dozvíme o dalších stanicích. Informace z těchto vysílání jsou zajímavější a také do sebe lépe zapadají než ty "oficiální" a proto jim tento člověk začne věřit. Tím ale logicky začne pochybovat o těch druhých. Začíná pochybovat o základních věcech každodenní reality, o existenci svého těla i této planety. Tušení se mění ve víru. Už nevěří prakticky ničemu.Vše pokládá jen za iluzi, sen a proč by se tedy měl plazit po nějaké cestě Poznání, když žádná neexistuje? K čertu s minulými životy! Žádné nejsou. Nikdy nebyly, než jen v naší představě. Nikdy nebyla ani žádná planeta Země. A že tu jsou i jiní? Dvojí možné vysvětlení - kolektivní halucinace nebo také neexistují! S změněným vnímáním se mění i chování. Co je důležité, když je to tu všechno sen? Mít dům a auto? K smíchu. Existují světy, kde ho lze vytvořit lusknutím prstů. Proč se tedy pachtit v tomto primitivním světě? A člověk sice stále nechápe proč má tu smůlu, že tu je, ale jinak začíná být těžce v pohodě a litovat ty ostatní. Svět se pro něj stává hrou. Takovou pěknou virtuální realitkou. Proč tu ale máme nemoci, bolest, hlad, utrpení, smrt a podobné iluze? To se mi nelíbí, řekne si, chci to změnit. Jak? Jde to vůbec? Prostě tento program, existující v mojí mysli a mysli všech lidí, neboli toto kolektivní pole vědomí, nabourat, hacknout.

A boj se zvolna rozjíždí. Hmota neexistuje, takže se není čeho bát - je to jen iluze, program v naší mysli. My jsme běžní uživatelé a ďábel je hlavní programátor. Přicházejí hackeři jako Ježíš nebo Buddha a narušují ho, narušují naše kolektivní pole vědomí - naše uvažování. Nikdy tu fyzicky nebyli, jsou to jen viry, cheaty, poke co to tady chtějí změnit. LSD, houbičky, Ayahuasca a jiné pochutiny pochopitelně také reálně neexistují - zase to jsou jenom cheaty, které tu leží zhmotnělé a my je můžem sebrat a použít.

Každý systém se chce udržet. Má své ochránce, antiviry, agenty Smithe kteří systematicky ničí, zabíjí a překrucují vše, co může systém ohrozit. Tato hra "O naši mysl" funguje na principu dělo versus pancíř. Přijde-li hacker Ježíš, je zabit, udrží-li se jeho učení, je zneužito těmito strážci a mění se v církev, která pak vede války, upaluje skutečné mistry a všemi způsoby brání jakémukoliv pokroku. Cokoliv směřuje k nezávislosti na systému je ničeno, zakazováno a zesměšňováno. Co ho upevňuje, to je podporováno. Proto je alkohol a nikotin povolen a marihuana a LSD zakázáno. Dej si Jima Beana a zapal si Malboro! Vychutnej si tu chuť! Buď v pohodě! 'Si frajer! A věř tomu, co vidíš… hlavně nemysli, neuvažuj, stejně to nemůžeš změnit.

Lidská svoboda, absolutní svoboda a nezávislost na státu, společnosti, církvi i "Bohu" je nepřítel číslo 1 každého sytému. Věci jako , kvalitní knihy a informace, probuzení lidé, silová místa stojí na straně "dobra" (=svobody). Věci jako drogy, alkohol, zvířecí sex, touha po penězích, úspěchu a čemkoliv jiném, války, hlad, bída a mnoho dalšího slouží systému. Mají nám namluvit, že nic jiného než tento systém, tento Matrix, neexistuje.

Je jen na nás čemu uvěříme.

Vše je to jen iluze v naší mysli. Je to hra. Pro některé. Ale co ti druzí?

Vyzývám vás k odporu….

…. a k životu.

zdroj:www.skola-ezoteriky.cz

Já k tomu jen dodám, že dotyčný pán tak trochu zapomněl na to, že jakmile je někdo probuzený... tzn. uvědomí si, že sám je andělem, či jakoukoli jinou vyšší duchovní bytostí, okamžitě řízen tím, co je mu přirozené, začne ostatním pomáhat. A samozřejmě začne bojovat se vším, co tu bylo popsané jako zlé.

Jenže!! Vše není takové, jaké se zdá být!!  Skutečný Mistr, tedy ten, který je nejen probuzený, ale už též VÍ, si zároveň uvědomí, že když tu nic není náhodně, pak i tyto záporné věci mají nějaký smysl. A když je vesmír sám celý Jedním, pak nic z toho Jednoho, nic z Boha nemůže být špatné. Pak logicky dojdeme k tomu, že když neexistuje faktické zlo, pak i tyto hrozivé nepříjemné věci jsou jistým lidem potřeba a mají nám všem pomoct být silnějšími a světlejšími a laskavějšími bytostmi... a naučit se pomáhat jeden druhému, což upevňuje lásku mezi nás.

A tak v další fázi vývoje tento probuzený mistr zjistí, že už není třeba bojovat, jednoduše protože není proti čemu bojovat. A aby pomohl ostatním, snaží se jim právě toto vysvětlit a ukázat jim další směr jejích cesty za Pravdou. A také si uvědomí, jak vzácný tento matrix je a jak nádherný. V této fázi se matrix sám okolo něho začíná měnit...

... v tomto světle se začíná měnit svět.

Mám vás ráda!! Čus!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zdeno...

Samael,3. 2. 2009 20:57

Víš, teď ti odpovím jednou moudrostí, kterou mi kdysi ukázali andělé...
TY SÁM JSI OTÁZKA A TY JSI ODPOVĚĎ.
Z čehož nutně vychází, že odpovědi na tyto otázky najdeš jen sám v sobě. Povědomí Boha je tady, protože bez něho lidé propadají beznaději, utápí se v alkoholu, drogách a jejích vědomí se nenávratně sune směrem dolů do říše temnoty a zapomnění. ... to je z lidského hlediska.
Z vesmírného hlediska je spíše dobré se ptát, proč jsme tady my. Jestli že připouštíš, že tu existuje nějaký Programátor universa, pak kým je on? Jestliže je Bůh ten nejvyšší, pak logicky musí být oním programátorem on. Je jedno, jak ho nazveš. I kdybys popřel všechno, co je a řekl, že to není, pak ta nekonečná nicota všeho by musela sama být jistým typem podivuhodné existence. A exustije-li jakýkoli typ jakékoli existence, pak notně exituje i Bůh, Programátor.
Jsi svým vlastním světlem a tvé otázky jsou správné a nádherné, protože tě právě ony povedou na tvé cestě za pravdou. Myslím, že ji najdeš a pak budeš přakvapen jak neuvěřitelná a nádherná se zdá. Bůh-Programátor nedělá chyby. Připustíme-li, že je nekonečný a on je, pak je i jeho inteligence nekonečná a nekonečná inteligence nedělá chyby. Nikdy! Proto ani ty nejsi jen tak nějakou chybou Boha, ale nádherným tvorem plný mnohem větší síly a integrity, než jsi zatím sám schopný pochopit.
Měj se krásně! Ahoj!!

a k čemu je to všechno dobré?

zdeno,3. 2. 2009 14:59

Je to jen honba za větrem. Jsme nic. K čemu je smysl života? je tady nějaká chyba, chyba programátora, stvořitele a další chyba toho nejvyššího, který je z ničeho. K čemu je dobrá nejvyšší inteligence, řekněme vesmíru?